Ülke/Şehir :
Fatih Mahallesi, Yakacık Cd. 34885 Sancaktepe/İstanbul
Email :
tesisatuzmaniniz@gmail.com
Telefon :
+90 536 671 45 90

Tuvalet tıkanıklığı açmak, genellikle tıkalı pimaş açma olarak anılır. Çünkü tıkanıklığa sebep olan tuvaletlerde bulunan pimaş borulardır. Bu borulara sıkışan cisimler, tesisattaki hatalar gibi sebeplerle tıkanıklık yaşanması olağandır.

Pimaş Neden Tıkanır?

Pimaş tıkanıklığının sebepleri genellikle tuvalete atılmaması gereken cisimlerin atılmasıdır. Eski binalarda genellikle uzun zamandır kullanılan borularda zamanla oluşan daralma ya da tesisat hataları söz konusu olabilmektedir. inşaattan çıkan yeni binalarda da inşaat atıklarının gitmesi sebebiyle giderlerde daralma yaşanabilir. İşte tüm bunlar pimaş tıkanıklığı için zemin hazırlar.

Pimaş tıkanıklığının en çok karşılaşılan türü tuvalet tıkanıklığıdır. Ancak mutfak banyo lavabolarındaki, duş giderlerindeki tıkanıklık da pimaş tıkanıklığıdır. Bu gibi atık su borularının kanalizasyona bağlanması pimaş borularla sağlanır. Bu borularda yaşanan tıkanıklık da yine pimaş açma yöntemiyle profesyonel olarak açılmalıdır.
Lavabo giderlerindeki tıkanıklığın sebebi genellikle yabancı cisimlerin lavaboya kaçmasıdır. Bu küçük cisimler birikerek zamanla tortu halini alır. Su yavaş akmaya ya da hiç akmamaya başlar. Bu durumlarda da pimaş açma işlemi uygulanır.

Tuvalet Tıkandı Ne Yapmalıyım?

Tuvaletteki su ve atıklar yavaş gidiyorsa ya da hiç gitmiyorsa tuvalet tıkanmıştır. Bu durumda sizin yapabileceğiniz en iyi şey profesyonel bir yardım almaktır. Çünkü malum ki tuvaletlerdeki atıkların taşması tam bir felaket olacaktır. Hatta yanlış müdahale ile yalnızca kendinize değil, alt komşunuza da olmadık zararlar verebilirsiniz.

Tuvaletlerdeki pimaş boruları açıcı kimyasallarla açılmayacak kadar kalındır. Daha güçlü kimyasallar ise boruların delinmesi ya da kırılmasın sebep olabilir. Bu da arızanın büyümesi ve telafisinin daha güç olması anlamına gelecektir. Alfa pimaş açma İstanbul firmamız sayesinde tıkanıklıklardan kolayca ve hasarsız bir şekilde kurtulacaksınız.

Pimaş Açarken Kırma Dökme Olur Mu?

Tıkanan pimaşları açmak, gelişen yöntemler sayesinde oldukça kolaydır. eskiden olduğu gibi kırma, dökme gibi zahmetli işler artık rafa kalkmıştır. Bunun yerine pimaş açmak için özel olarak üretilen robotlar devreye girmektedir. Bilgisayarlı kamera sistemleri ve robotlarla bu iş kısa sürede ve hiç kırma dökme olmadan çözülür. Profesyonelce tıkalı pimaş açma için firmamızdan destek alabilirsiniz.

Robotla Pimaş Nasıl Açılır?

Robotla pimaş açmak profesyonelce yapılması gereken bir iştir. Çünkü gelişmiş makinelere sahip olmayı gerektirir. Firmamız ilk olarak bilgisayarlı kamera sistemi ile tıkanıklığı gözlemler. Tıkanıklığın ne kadar mesafede olduğu ve tıkanıklığa sebep olan cismin ne olduğu bu şekilde tespit edilir.

Sonraki aşamada ise tıkanıklık açma robotları sayesinde tıkanıklığa sebep olan cisimler parçalanır. Ufak parçalara ayrılan cisimler tazyikli su ile kolayca gidecektir. Böylece tıkanıklık açılacak ve uzun süre yeniden oluşmayacaktır.

Robotla pimaş açma işlemi kısa sürede sonuç veren kolay bir işlemdir. Ancak özel cihazlar gerektirdiği için bu işlemi kendinizin uygulaması mümkün değildir. Mutlaka firmamızdan destek almalısınız.