Ülke/Şehir :
Fatih Mahallesi, Yakacık Cd. 34885 Sancaktepe/İstanbul
Email :
tesisatuzmaniniz@gmail.com
Telefon :
+90 536 671 45 90

Tıkalı lavabo gideri açma işlemi basit gibi görünen ancak profesyonel olmayan kişiler için oldukça zorlu olan bir iştir. Alanında uzman ve profesyonel olarak hizmet veren  tesisat Uzmanınız firmamız ile bu süreci çok daha kolay bir hale getirebilirsiniz.

Lavabolar Neden Tıkanır?

Banyoda, mutfaktaki lavaboların yanı sıra duştaki giderler de sık sık tıkanmaktadır. Bunun en büyük sebebi yanlış kullanımdır. Kısaca özetlemek gerekirse;

• Banyo lavabosuna giden saçlar,
• Duş giderine giden saç, tüy, temizlik bezler,
• Mutfak giderlerine giden yağ, yemek artıkları, çay posası, suda şişen bakliyatlar,
• İnşaat esnasında giderlere giden malzemelerin boruları daraltması,
• Kir ya da kireç nedeniyle uzun vadede borularda yaşanan daralma,
• Borulara kaçan cisimlerin zamanla orada birikerek tortu oluşturması ve benzeri sebepler boruları tıkamaktadır.

Tıkanan boru ve giderler kendisini belli edecektir. çünkü suyun yavaş gittiğini, hiç gitmediğini ya da pis suyun geri geldiğini göreceksiniz. Bu durumlarda lavabolarınızın açılması gerekir.

Lavabo Tıkanırsa Ne Yapmalı?

Lavabolara su akışı yavaşsa ya da hiç gitmiyorsa, lavabodaki su taşma yapıyorsa, kirli su lavabodan geri geliyorsa gibi sorunlar lavaboların tıkandığını açıkça gösterir. Bu durumlarda lavaboyu kullanmak imansız hale gelir. Bu yüzden derhal açılması gerekir.

Lavabo açmak için ilk olarak evdeki yöntemlere başvurulmaktadır. Lavabo açıcı kimyasal kullanmak, tıkanan lavaboyu telle kurcalamak, pompa ile lavabo açmak gibi pek çok yöntem denenebilir. Ancak bu yöntemler size kalıcı çözüm sunmayacaktır.

Sık sık tıkanan lavabolar ise işlerinizi oldukça zorlaştıracaktır. Gün içinde sürekli olarak kullanılan lavabolar tıkandığında yemek yapmak, bulaşık yıkamak gibi basit işler imkânsız hale gelir. Bu yüzden firmamızdan profesyonel yardım almalısınız.

Tıkanan Lavabo Nasıl Açılır?

Lavabo açma yöntemleri amatör ve profesyonel yöntemlerdir diyebiliriz. Evde uygulanan pompa kullanmak, çubuk tel sokmak, lavabo açıcı kullanmak gibi yöntemler amatör yöntemlerdir. Tıkanıklık yüzeyselse ve ya yeni oluşmuşsa bu şekilde açılabilir. Ancak giderlerde oluşan tıkanıklık gibi derinlemesine tıkanıklıklar için bu yöntemler yetersiz ve hatta zararlıdır.

Tıkanan lavaboyu açmanın en doğru ve kesin çözümü profesyonel olarak robot makinelerle lavaboyu açmaktır. Bu sayede sorun kökten çözülecek ve uzun vadede size sorun çıkarmayacaktır.

Robotla Lavabo Açma

Teknolojik imkanlarla lavabolar kırmadan, dökmeden, evi kirletmeden açılabilmektedir. Tek yapmanız gereken bizi aramak ve gerisini ustalarımıza bırakmak. Evinize gelen profesyonel ekibimiz tüm donanımı ile kısa sürede sorunu çözecektir.

Robotla lavabo açma yönteminde ilk olarak bilgisayarla gözlemlenen kamera gidere gönderilir. Kamera ile
tıkanıklığın nerede olduğu ve neyden kaynaklandığı tespit edilir. Daha sonra diğer bir robot cihazla tıkanıklık açılır.

Tüm bu işlemler esnasında sizde düşen oturup dinlenmektir. İş bittikten sonra ise lavabonuz eskisinden de iyi akacaktır. Lavabonuzu kullanmanın keyfini çıkarabilir ve uzun süre sorun yaşamazsınız.