Ülke/Şehir :
Fatih Mahallesi, Yakacık Cd. 34885 Sancaktepe/İstanbul
Email :
tesisatuzmaniniz@gmail.com
Telefon :
+90 536 671 45 90

Tıkanan pimaş boruları sizi de işinizden alıkoyuyorsa, robotla pimaş açma konusunda hemen firmamızı arayarak sorundan kurtulabilirsiniz. Bu alanda uzun zamandır hizmet veren firmamız deneyimli personelleri ve tam donanımlı teknolojik ekipmanı ile size kısa sürede uzun vadeli çözüm sunuyor.

Pimaş Tıkanıklığı Nerelerde Görülür?

Pimaş boruları su giderinin olduğu her yerde görülür. Mutfak lavabosunda, tuvalet giderinde, duş giderinde ve diğer tüm giderlerinde pimaş borular kullanılır. Zaman zaman bu boruların tıkanması muhtemeldir.

Mutfakta yemek artıkları ve özellikle taneli bakliyat artıkları, banyoda saçlar ve diğer materyaller, tuvaletlerde ise atılmaması gereken yabancı cisimler tuvaletin tıkanmasına sebep olacaktır. Bu durumlarda su kışı yavaş ya da hiç olmayacaktır.

En Çok Hangi Pimaşlar Tıkanır?

Pimaş tıkanıklığı en çok tuvaletlerde yaşanır. Bunun sebebi tuvalet giderinin geniş olmasıdır. Bu yüzden pek çok yabancı cisim kolaylıkla tuvalete kaçabilir. Temizlik kovasında unutulan temizlik temizleri, zamanla biriken ve tortu haline gelen tuvalet kağıtları gibi cisimler tıkanıklığa sebep olur. Bu tıkanıklık türü en çok umama açık olan yerlerde yaşanır. Çünkü pek çok kişi tarafından tuvaletler dikkatsizce kullanılır.

Kafe, restoran, AVM, okul, otel gibi yerlerde bu tıkanıklık çok yaşanacaktır. müdahale edilmemesi hem işlerinizi aksatacak hem de işyeri imajınızı bozacaktır. Bu yüzden firmamızdan profesyonel yardım alarak bu sorundan kurtulmalısınız. Robotla pimaş açma işlemi uygulandıktan sonra bir süre sorun tekrarlanmayacaktır.

Tıkanıklık Nasıl Giderilir?

Lavabo ya da duş tıkanıklığı gibi daha küçük çaplı tıkanıklarda lavabo açıcı kimyasallar gibi çözümlere başvurulmaktadır. Ancak bunlar hem sağlık açısından zararlı, hem de tesisata zarar veren ürünlerdir. Uzun süreli değil, geçici çözüm sağlayacaktır.

Tuvalet tıkanıklığı açma ise evdeki yöntemlerle mümkün olmayacak kadar büyük bir sorundur. Aynı zamanda çok risklidir. Çünkü tuvaletin geri teperek taşması büyük ihtimaldir. Bu durumda eviniz kirleneceği gibi, eşyalarınız kullanılmaz hale gelecektir. Müdahale etmek yerine profesyonel yardım almak en uygun yol olacaktır.

Pimaş Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Pimaş tıkanıklığı kesinlikle kırma, dökme yapmaya gerek olmadan açılmaktadır. Lavabolarda ya da giderlerde yaşanan tıkanıklıklar teknolojik yollarla, yani kameralı robotlar kullanılarak açılmaktadır. Bu sayede tıkanıklık tam olarak açılacak ve gider tam kapasite ile çalışacaktır. Kısa süreli, geçici lavabo açma yerine uzun süre kullanacağınız kesin bir çözüm olacaktır.

Tıkanıklık açma işlemi iki aşamalı olarak yapılmaktadır. ilk aşamada tıkanıklık tespit edilecektir. İkinci aşamada ise tıkanıklık açma aşamasına geçilecektir.

Robotla Tıkanıklık Nasıl Açılır?

Bilgisayarlı kamera sistemi ile tıkanıklığın yeri ve tıkanıklığa sebep olan cisim tespit edilecektir. Daha sonra robotla tuvalet açma işlemi yapılacaktır. Robotun yaptığı şey temel olarak tıkanıklığa sebep olan cismi parçalamaktır. Eğer giderde yaşanan daralma nedeniyle sık sık tıkanıklık yaşanıyorsa da bu daralan kısım yontularak genişletilecektir. Böylece tıkanıklık sorunundan uzun vadede kurtulacaksınız.