Ülke/Şehir :
Fatih Mahallesi, Yakacık Cd. 34885 Sancaktepe/İstanbul
Email :
tesisatuzmaniniz@gmail.com
Telefon :
+90 536 671 45 90

Tıkana lavaboları klasik yöntemlerle açmak yerine robotla lavabo açma yöntemini tercih etmelisiniz. Çünkü evde kullanılan klasik yöntemler kısa vadede çözüm sunarken, uzun vadede borulara zarar verecektir. Bu yüzden Tesisat Uzmanı firmamıza profesyonel olarak lavabo açtırarak uzun yıllar güvenle kullanabilirsiniz.

Firmamız alanında uzun yıllardır hizmet vermektedir. Deneyim, bilgi, teknoloji ve güler yüzlü hizmet gibi aradığınız her hususu bizde bulacaksınız.

Lavabolar Neden Tıkanır?

Lavabo tıkanıklığı; tesisat hataları, boruların zamanla daralması, yabancı cisimlerin lavabolara kaçması, yemek ve yağ artıklarının lavaboya kaçması gibi sebeplerle yaşanmaktadır. Bu durum evlerde yaşanabildiği gibi en çok da otel ya da restoran mutfaklarında da yaşanmaktadır.

Yemek üzerine faaliyet gösteren işletmelerde çok hızlı bir işleyiş olduğu için lavabolar sık ve dikkatsiz şekilde kullanılır. Lavaboların tıkanması olağandır ancak işleyişi de yavaşlatacaktır.

Kurumsal bir yerde, bir işletmede ya da evde olsun hiç fark etmeksizin lavabo tıkanıklığı oldukça can sıkıcı ve önemli bir sorundur. Evde günlük işleriniz aksarken, işletmelerde müşteri kaybı ve zarar anlamına gelecektir. Bu yüzden derhal müdahale edilmesi gerekir.

Tıkanıklık Nasıl Açılır?

Lavabo tıkanıklığı evdeki bazı yöntemlerle açılabilir. Bu yöntemler size kesin sonuç sunmadığı gibi uzun vadede sorun çıkarabilir. Şu gibi yöntemler kullanılmaktadır:

• Lavabo açıcı kimyasal ürünler sağlığı tehdit ettiği gibi uzun vadede boruları delebilir ya da aşındırabilir.
• Sirke ve karbonat gibi doğal karışımlar geçici etki yaratacaktır ama tıkanıklık tekrarlayacaktır.
• Pompa ile pompalamak nadiren işe yarar ve etkisi uzun sürmez.
• Tel çubuk ile lavaboyu karıştırmak su gidecek kadar alan açmanızı sağlar ancak tekrar tıkanacaktır.

Bu gibi geçici yöntemlerle uğraşmak yerine bir kez lavabonuzu açtırarak, uzun süre rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu yöntemlerin hepsi sizi geçici süre ile rahatlatır ancak lavabo yeniden tıkanır.

Evde denediğiniz şeylerde lavabo tıkanıklığına sebep olan sorun halledilmez, yalnızca su geçişinin sağlayacak kadar boşluk yaratılmaya çalışılır. İşte bu küçük boşluk en ufak hatada yeniden tıkanacaktır. Eğer kalıcı çözüm istiyorsanız lavabolarınız profesyonelce ve tam kapasiteli olarak açılmalıdır.

Profesyonel Lavabo Açma

Lavabolarda cisim tıkanıklığı, borularda daralma ya da tesisattaki hatalar için müdahale etmek yerine profesyonel lavabo açma hizmeti açmalısınız. Firmamız uzun yıllardır bu alanda deneyimli personeller ve teknolojik cihazlarla hizmet sunmaktadır.

Robotla lavabo açma hizmetimiz sayesinde kırma, dökme yapmadan lavabolarınızı açmaktayız. İlk olarak kameralı cihazlarla lavabolardaki tıkanıklığın yeri ve sebebini tespit ediyoruz. Daha sonra diğer bir cihazla tıkanıklığa sebep olan cismi parçalayarak ya da borulardaki daralmaları törpüleyerek gideri açmaktayız. Bu sayede kısa süren profesyonel çalışma ile kesin sonuç vaat ediyoruz.

Kameralı lavabo açma işlemi sona erdikten sonra teyit ederek kesin sonuç aldığımızdan emin oluyoruz. Böylece lavabolarınızı uzun süre hiçbir süre hiç bir sorunla karşılaşmadan kullanabilirsiniz.