Ülke/Şehir :
Fatih Mahallesi, Yakacık Cd. 34885 Sancaktepe/İstanbul
Email :
tesisatuzmaniniz@gmail.com
Telefon :
+90 536 671 45 90

 

Pimaş borusu tıkanıklığı evlerde ve özellikle umuma açık yerlerde çok karşılaşılan bir durumdur. Sürekli olarak aktif kullanıma sahip olan pimaş boruları zamanla daralabilir ya da yabancı cisimler yüzünden tıkanabilir. Bu durumlarda panik olmanıza hiç gerek yok. Firmamızı aramanız halinde en uygun pimaş açma fiyatları ve kırma dökme olmadan tıkanıklık başarıyla açılacaktır.

Pimaş Tıkanıklığı Neden Olur?

Pimaşlar atık su giderlerini, kanalizasyona bağlayan borulardır. Burada yaşanan bir tıkanıklık atık suların gitmemesi ve birikmesi anlamına gelmektedir. bu da günlük yaşamınızı aksatacaktır.

Pimaşlarda yaşanan tıkanıklık teknik ya da kullanıcı kaynaklı sorunlar olabilir. Tesisat eğiminin yanlış yapılması sebebiyle sık sık tıkanıklık yaşanabilir. İnşaat sırasında gidere kaçan hafriyat da borularda daralmaya sebep olacağı tıkanıklık yaşanabilir. Bunlar teknik sorunlardır diyebiliriz. ancak tarafımızca kolayca düzeltilebilecektir.

Kullanıcıdan kaynaklanan sorunlar ise genellikle hatalı ve özensiz kullanımdan kaynaklanır. En sık karşılaşılan sebep gidere atılmaması gereken yabancı cisimlerin atılmasıdır. Yine özensiz kullanım sonucu biriken artıklar da tıkanıklığa sebep olacaktır.

Tıkanıklık Nasıl Giderilir?

Pimaşlarda oluşan tıkanıklık köklü sayılan bir tıkanıklıktır. Bu yüzden evdeki yöntemlerle açmak oldukça zor olacaktır. Yanlış müdahale halinde ise borulara zarar vererek içinden çıkılmaz bir hale sokmak mümkündür.
Pimaş tıkanıklığını gidermek için en sık kullanılan yöntem asitli kimyasallar kullanmaktır. Bu ürünler insan sağlığına zararlı olduğu kadar borulara da zararlıdır. Çoğu zaman da tıkanıklığı açmak için yeterli gelmeyecektir. Sizin için zaman ve para kaybı olduğu gibi sağlığınızı tahdit eden bir uygulamadır.

Diğer bir yöntem ise demir çubuklar yardımıyla tıkanıklığı gidermeye çalışmaktır. Bu yöntemde de boruları delme riskiniz vardır. Ayrıca tıkanan şeyi çok daha ileri sürükleyerek işi zorlaştırmanız olasıdır. Bunlar gibi daha pek çok yöntem denenmektedir. Ancak sonuç almak zordur. Pimaş tıkanıklığı açma profesyonelce yapıldığı takdirde oldukça kolay bir iştir. Kırma, dökme olmadan zahmetsizce tıkanıklık açılacaktır. Nasıl mı diye merak edenler için kısaca anlatalım.

Robotla Tıkanıklık Açma

Pimaş tıkanıklıkları tamamen teknolojik yöntemlerle açılmaktadır. İlk olarak kameralı robotlar bilgisayarla izlenerek tıkanıklığın nerede olduğu ve kaynağı araştırılacaktır. Sebep belirlendikten sonra ise yine robot makineler sayesinde tıkanıklık giderilecektir.

Bu makineler portatif aletlerdir. Sorun olan her eve götürülür ve orada elektrikle çalıştırılarak kullanılır. Sizin için ama bizim için küçük olan bu sorun kolayca halledilecektir.

Makineler tıkanıklığa sebep olan cismi parçalayacaktır. Parçalanan cisim tazyikli su ile gidere gönderilecektir. Bu yöntemle evinizde kesinlikle hasar oluşmayacak ve kirlemeyecektir.

Pimaş Ne Kadara Açılır?

Pimaş açma profesyonel makineler ve deneyimli personelle yapılan bir iştir. Pimaş açma fiyatları ise sabittir. Maliyetleri ve emeği karşılayacak şekilde makul fiyatlar tayin edilmiştir. Tıkanan pimaşlar için firmamızın iletişim numarasından arayarak bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda merak ettiğiniz hususları danışabilir ve diğer ihtiyaçlarınız hakkında bilgi verebilirsiniz.