Ülke/Şehir :
Fatih Mahallesi, Yakacık Cd. 34885 Sancaktepe/İstanbul
Email :
tesisatuzmaniniz@gmail.com
Telefon :
+90 536 671 45 90

Pimaş tıkanıklığı sık sık karşılaşılan can sıkıcı sorunlardan biridir. Ancak Alfa Tesisat kameralı pimaş açma hizmetimiz sayesinde bu sorundan kısa sürede, kırma dökme gibi külfetlere girmeden kurtulmanız mümkündür. Profesyonel olarak hizmet veren firmamız kameralı yöntemlerle ve robot kullanarak başarı ile tıkalı pimaşları açmaktadır.

Pimaş Neden Tıkanır?

Pimaş boruları atık su giderlerini kanalizasyona bağlayan borulardır. Tıkanmamasının ise şu gibi pek çok sebebi vardır:

• Uzun süredir kullanılan pimaşlarda kir ya da kireç nedeniyle oluşan daralmalar,
• Mutfaklarda yağ ve yemek artıkları,
• Banyolarda saç ve yabancı cisimlerin gidere atılması,
• Gidere atılan peçete, bez, çöp gibi yabancı maddeler,
• Erimeyen ve kanalda biriken tuvalet kağıtları,
• Tesisatın iyi olmaması nedeniyle su akışının yavaş olması,
• İnşaatı ya da tadilatı biten evlerde moloz atıkları nedeniyle giderlerin daralması,
• Kapalı dirsek kullanımı…

Bu gibi durumların hepsi zaman zaman pimaş tıkanıklığına sebep olmaktadır. Giderden su akışının yavaş olması ya da suyun hiç gitmemesi hallerinde tıkanıklık oluşmuştur.

Görüldüğü gibi pimaş tıkanıklığı mutfak, banyo, wc gibi atık su gideri olan her yerde yaşanmaktadır. Atık suların gitmesi ve kanalizasyona bağlanması aşamalarında pimaş borular kullanılır. bu borularda yaşanan tıkanıklık ise suyun gitmemesine sebep olacaktır.

Pimaş Tıkanıklığı Nasıl Anlaşılır?

Pimaşlar tıkandığı zaman su yavaş gidecek ya da hiç gitmeyecektir. aynı zamanda geri tepme yaparak kirli suyun yeniden gelmesi de yaşanabilir. Tuvaletlerde de lavabolarda da yanı sorun yaşanacaktır.

Lavabolardaki tıkanıklık bazen yüzeysel olsa da, tuvalet tıkanıklığı her zaman büyük bir sorundur. Bu yüzden evde uygulayacağınız amatör yöntemlerle zaman kaybetmek yerine profesyonel destek almalısınız. Böylece kalıcı çözüme ulaşabilirsiniz.

Pimaş Tıkanıklığı Nasıl Giderilir?

Pimaş tıkanıklığı mutfak, banyo ve tuvaletlerde yaşanabilmektedir. Evdeki yöntemlerle tıkanıklık açma lavabolarda bir nebze işe yaramaktadır. Ancak tuvaletlerde bu işlemler yetersiz kalacaktır. Tuvalet tıkanıklığı açma kesinlikle profesyonel müdahale gerektirmektedir. Firmamızı arayarak bu konuda teknik destek alabilirsiniz.

Tıkanıklıkların açılması için ilk olarak tıkanıklığın tespit edilmesi gerekir. Bu tespiti yapmak eskiden kırma, dökme ile mümkündü. Ancak gelişen teknoloji sayesinde kırma dökme tarihe karışmıştır. Tıkanan gidere gönderilen kamera, bilgisayardan takip edilerek tıkanıklığın sebebi ve tam olarak nerede sorun yaşandığı tespit edilmektedir. Tespitten sonra ise pimaş açılmaktadır.

Kameralı Pimaş Açma Nedir?

Kameralı pimaş açma yöntemi ile tıkanıklığın açılması çok kolay ve zahmetsizdir. Yine robot cihazlar aracılığıyla tıkanıklığa sebep olan cisim parçalanmaktadır. Ufak parçalara ayrılan cisim tazyikli su ile kolayca kanalizasyona gidecektir. Borular kamera ile tekrar gözlemlenecek ve başka sorunlar olup olmadığı teyit edilecektir.

Başka sorun yoksa ve su akışı da yolundaysa tıkanıklık açılmıştır. Bu işlem size uzun zaman boyunca sorunsuzca kullanım sağlayacaktır. Yine de yabancı cisimleri gidere atmamaya özen göstermelisiniz.