Ülke/Şehir :
Fatih Mahallesi, Yakacık Cd. 34885 Sancaktepe/İstanbul
Email :
tesisatuzmaniniz@gmail.com
Telefon :
+90 536 671 45 90

Genellikle tuvaletlerde karşılaşılan pimaş tıkanıklığı günlük hayatınızı felç edebilir. Bu yüzden İstanbul pimaş açma alanında uzun zamandır hizmet veren profesyonel firmamız sayesinde bu soruna çözüm bulmanız çok kolaydır. Kırmadan, dökmeden teknolojik imkanlarla tıkanıklık kısa sürede giderilecektir.

Pimaş Tıkanıklığı Nedir?

Pimaş borular tesisat işlerinde kullanılan plastik, beyaz borulardır. Mutfak, banyo ve wc’deki tüm giderlerde bu borular kullanılır. tesisat hataları ya da yanlış kullanım sonucu boruların tıkanması normaldir. Ancak pimaş tıkanırsa endişe etmenize gerek yok. Çünkü firmamız en kısa sürede profesyonelce açacaktır.

Pimaş Tıkanıklığı Nasıl Anlaşılır?

Pimaş tıkanıklığı en çok tuvalet tıkanıklığı olarak karşımıza çıkıyor. Tuvaletteki atıkların gitmemesi, zor gitmesi ya da geri tepme yapması halinde tıkanıklık söz konusudur. Özellikle umuma açık olan yerlerdeki alafranga ve alaturka tuvaletlerde bu sorun çok görülür.

Pimaş tıkanıklığı evdeki yöntemlerle açılması zor olan bir iştir. Pimaş tıkanıklığını açmak için profesyonel kimyasallar deneyebilirsiniz ancak bu da boruları delebilir ya da çatlatabilir. Alt komşuya da rahatsızlık verip, işi içinden çıkılmaz bir hale getirmektense profesyonel yardım almalısınız.

Pimaşlar Neden Tıkanır?

Pimaş tıkanıklığının pek çok sebebi olmaktadır. kısaca bahsetmek gerekirse;

• İnşaat sırasında giderlere kaçan artıklar boruları daraltabilir,
• Zamanla kir ve kireç nedeniyle borular daralabilir,
• Gidere kaçmaması gereken yabancı cisimler kaçmış olabilir,
• Tesisat hatalarından kaynaklanan eğim sorunları olabilir…

Yukarıda sayılan sebepler ve çok daha fazlası yüzünden borular tıkanabilir. Cisim tıkanıklığı halinde boruları açmak daha kolaydır. Ancak borularda daralma varsa tıkanıklık sık sık yaşanacak demektir. Bu durum mutlaka düzeltilmelidir.

Firmamız tarafından her ne sebeple olursa olsun oluşan tıkanıklıklar giderilecektir. Profesyonel yöntemlerle bu işlem çok kısa sürede başarı ile sonuçlanacaktır. Evinizde kırma, dökme ya da kirletme gibi sorunlar olmayacaktır.

Tıkanıklık Nasıl Açılır?

Pimaş tıkanıklığı açmak için kırma dökme yöntemleri artık eskide kaldı. Gelişen teknoloji sayesinde robot kullanarak bu tıkanıklıklar açılmaktadır. Klozet, alaturka tuvalet, pimaş borusu, duş gideri, lavabo gideri, tuvalet borularındaki tıkanıklık gibi aklınıza gelen tüm tıkanıklıklar bu yöntemle açılabilmektedir.
Bu işlemler esnasında kırma, dökme, boruları değiştirme gibi eviniz kirletecek olan hiçbir uygulama yoktur.

Robotla Pimaş Açma Nasıl Olur?

Robotla pimaş açmak bizim gibi profesyonel firmalarca yapılmaktadır. tuvalet açma işlemi iki aşamalı olarak yapılır. İlk olarak tıkanıklığa sebep olan maddeler ve tıkanıklığın nerede olduğu kameralı robotla tespit edilir. Böylece tıkanıklığı açmak çok daha kolay olacaktır.

İkinci aşamada ise tıkanıklığa sebep olan cisimler tıkanıklık açma makinesi ile parçalanır ve gidere gönderilir. Robotla tıkanıklık açma esnasında tıkanıklığa sebep olan tüm maddelerden kurtulmak mümkündür. Bu maddeler küçük parçalara ayrılır ki giderde gitmesi kolay olsun. Ancak eski binalarda görülen ve tesisat hatalarından kaynaklanan tıkanıklıklarda sisteme müdahale etmek gerekebilir.