Ülke/Şehir :
Fatih Mahallesi, Yakacık Cd. 34885 Sancaktepe/İstanbul
Email :
tesisatuzmaniniz@gmail.com
Telefon :
+90 536 671 45 90

 

Karşılaşılan lavabo tıkanıkları günlük işlerinizi aksatan büyük bir sorundur. Bu nedenle kısa sürede çözülmesi gerekir. Lavaboları evde uygulayacağınız yöntemlerle geçici olarak açabilirsiniz ancak kalıcı çözüm için profesyonel yardım almalısınız. İstanbul lavabo açma şirketinden TesisatUzmanın’ın uzun zamandır tesisat sorunları alanında profesyonel ve teknolojik hizmet sunuyoruz ve firmamız lavabolarınızı uzun vadeli olarak açacaktır.

Lavabolar Neden Tıkanır?

Lavabo tıkanıklığı sorunlarıyla uğraşmamak için lavabo tıkanıklığı sebeplerini bilerek bu hususlara dikkat etmeniz gerekir. Peki lavabolar neden tıkanır?

• Tabaklardaki yemek artıklarının lavaboya akıtılması,
• Pirinç, bulgur gibi bakliyatların lavaboya kaçması ve orada şişmesi,
• Çay posasının lavaboya dökülmesi,
• Yağların lavaboya dökülmesi ve giderde donması,
• Kir ya da kireç nedeniyle giderlerin daralması,
• İnşaat ya da tadilat dolayıyla lavaboya kaçan artıkların gideri daraltması,
• Tesisat hataları…

Bu sebepler ve çok daha fazlası lavaboların tıkanmasına sebep olmaktadır. lavaboyu kullanırken biraz titiz davranmanız tıkanıklık sorunuyla karşılaşmamanızı sağlar. Ancak eskiden gelen bir sorun varsa profesyonel müdahale gerekir.

Lavabo tıkanıklığına sebep olan bu durumları yapmamaya gayret göstermelisiniz. Tıkanıklık giderildikten sonra bu hususlara dikkat ederseniz, uzun zaman yine tıkanıklıkla karşılaşmazsınız.

Tıkanan Lavabo Nasıl Anlaşılır?

Lavabo tıkanıklığı ilk olarak lavabodaki suların gitmemesi ile anlaşılır. Sular yavaş gidiyor ya da hiç gitmiyor olabilir. Su gitmeyen lavabo taşma yapacaktır. Bazen lavabo geri tepme yaparak kirli su da gelebilir.
Mutfak giderine bağlı olan bulaşık makinesi suyu tahliye edemiyorsa gider tıkalıdır. Alt komşunuza mutfaktan su akıyorsa tıkalı gider nedeniyle taşan sulardan kaynaklanmaktadır. Bu gibi durumlarda lavabo giderinin tıkalı olduğunu anlayabilirsiniz.

Tıkanan lavabo günlük işlerinizi aksatır ve neredeyse hayatınızı felç eder. Çünkü hiçbir şekilde su kullanamaz hale gelirsiniz. Bu yüzden mutlaka en kısa sürede müdahale etmek gerekir.

Tıkanan Lavabo Nasıl Açılır?

Lavabo tıkanıklığı açma evde uygulanan bir takım yöntemlerle açılmaya çalışılır. Özellikle lavabo açıcı ürünler çok kullanılır. Bu ürünlerin kullanılması demek, uzun vadede lavabonuza zarar vermektir. Tıkanıklığı da kısa süre için idareten giderecektir. Sık sık tıkanıklık yaşanması ise sizi çileden çıkaracaktır.
Bunun dışında pompa kullanımı, lavaboya çubuk sokma gibi yöntemler de denenir. Ancak bunlar da sorunu kökten çözmeyecektir. Lavabo yeniden tıkanabilecektir.

Bu yüzden tıkanıklıkların profesyonelce giderilmesi gerekir. Böylece uzun süre boyunca lavabonuzu güvenle kullanabilirsiniz.

Profesyonel Tıkanıklık Açma

Lavabo tıkanıklığı yüzeysel olarak lavaboda yaşanan tıkanıklıksa evdeki yöntemlerle açılabilir. Ancak genelde lavabonun bağlı olduğu pimaşlarda tıkanıklık yaşanır. Bu durumda mutlaka profesyonel destek gerekir. İstanbul lavabo açma firmamız sizin için kısa sürede tıkanıklığı giderecektir.

Kameralı robot sistemler ile tıkanıklık tespit edilecektir. Tıkanıklığın nerede olduğu ve neyden kaynaklandığı tespit edildikten sonra ise diğer bir robot ile tıkanıklık açılacaktır. Robot tıkanıklığa sebep olan cisimleri küçük parçalara ayıracak ve boruları açacaktır.